پرارزش‌ترین مردم کسى است که دنیا را مایه ارزش خود نداند.
امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
دوخت و تولید انواع پرچم های مذهبی و مناسبتی

پرچم دوزی الزهرا اصفهان

دوخت و تولید انواع پرچم های مذهبی و مناسبتی

0913-3018697
شماره تماس پرچم دوزی الزهرا اصفهان
منتشر شده در مهر ۱۶, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۵ ب٫ظ

دین مردم قریش

 • پیروی دین حضرت ابراهیم

بنابر برخی منابع تاریخ اسلام، قریشیان ابتدا بر دین حضرت ابراهیم یعنی دین حنیف بودند، اما رفته رفته از آن دور شدند. با این حال، برخی احکام و آداب دین ابراهیم همچنان بر جای ماند ولی در همان هم تغییرات و بدعت‌هایی ایجاد کردند. از جمله این بدعت‌ها ترک وقوف در عرفه و مراسم آن است.با اینکه قریشیان می‌دانستند وقوف در عرفه از احکام دین ابراهیم(ع) است آن را ترک و وقوف در آن را بر سایر اعراب، واجب شمردند و گفتند: «ما فرزندان ابراهیم و اهل حرم و خادمان کعبه و ساکنین آن هستیم؛ برای ما سزاوار نیست که از حرم خارج شده و غیر حرم را به مانند حرم بزرگ شماریم، و تصورشان این بود که این کار از حرمت و شأن‌‌شان در نزد عرب می‌کاهد.»

آنان، ساکنان خارج از حرم را وادار می‌کردند که غذای خود را وارد حرم نکنند، بلکه باید از غذای اهل حرم استفاده کنند، در موقع طواف باید از لباس‌های مردم مکه که لباس ملی و قومی بود بهره بگیرند و اگر کسی توانایی خریدش را نداشت باید برهنه طواف می‌کرد.این بدعت‌گزاری‌ها به خصوص از زمانی‌که خداوند لشکر ابرهه را تار و مار کرد، شدت گرفت؛ چرا که مقام کعبه و قریش بعد از این واقعه بیش از پیش در انظار عرب بالا رفت. اعراب می‌گفتند: «اینان(قریش) اهل الله هستند چرا که خداوند از ایشان دفاع نمود و دشمنانشان را نابود ساخت.»آنها هنگام انجام دادن اعمال حج:

 • غذای روغنی نمی‌پختند.
 • شیری اندوخته نمی‌کردند.
 • مو و ناخن نمی‌گرفتند.
 • روغن استعمال نمی‌کردند.
 • با زنان معاشرت نمی‌کردند.
 • خود را خوشبو نمی‌کردند.
 • گوشت نمی‌خوردند.
 • در خانه‌ای از خانه‌های مکه داخل نمی‌شدند.
 • در حال انجام مناسک حج در خیمه‌های چرمی ساکن می‌شدند.

 

 • بت‌پرستی

مردم مکه، بر آیین اسماعیل(ع) بودند تا اینکه عمرو بن لحی خزاعی آن را تغییر داد. او در پی سفری که به بلقاء شام داشت بتانی را به مکه آورد و بت‌پرستی را در مکه رواج داد.عزی، هبل، أساف، نائله و مناه از بتان معروف قریش به شمار می‌آمدند.

«عزّی» بزرگترین بتشان بود، بدین جهت قریش را عزّی هم می‌خواندند. آنان عزی را زیارت می‌کردند و برایش هدیه می‌بردند و برایش قربانی انجام می‌دادند و بدین وسیله بدان تقرب می‌جستند.
«هبل» با عقیق سرخ، به شکل انسان ساخته شده بود و بزرگترین بت درون کعبه به شمار می‌رفت.
أساف و نائله هم دو بت دیگر قریش بود که آن را می‌پرستیدند این دو را که به صورت دو سنگ مسخ شده بودند را پیشایش کعبه نهادند تا مردمان از آن پند بگیرند.
مناه نیز از دیگر بتانی بود که علاوه بر دیگر اعراب، قریش نیز آن را بزرگ می‌داشتند.با این حال، بودند عده‌ای از قریش که از پرستش بتان سرباز زده بودند و پیرو دین حنیف مانده یا نصرانی شده بودند. علاوه بر این در بین قریش و بویژه در طایفه بنی‌هاشم آیین حنیف ابراهیم(ع) پیروانی داشته است. ورقه بن نوفل از جمله کسانی بود که از پرستش بتان سرباز زده آیین مسیحیت اختیار کرده بود.و زید بن عمرو بن نفیل نیز از پرستش بتان سرباز زده بود و به دنبال دین بود تا اینکه در شام، توسط مسیحیان کشته شد.

برچسب ها : ، ،


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*

code

اشتراک در خبرنامه

خبرنامه پیامکی

اشتراک پیامک

جدیدترین نمونه کارها

IMG 0533 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
8 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
2012 04 02 108 2 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
15 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
37 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
photo 2016 09 03 09 12 38 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
photo 2016 09 03 09 12 59 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
photo 2016 09 03 09 12 45 %پرچم دوزی الزهرا اصفهان
×

جستجو

برای جستجو عبارت مورد نظر را نوشته و کلید enter را بفشارید ...

ورود به ناحیه کاربری

error: این کار غیر اخلاقی را انجام ندید. با تشکر