سوره حج %پرچم دوزی الزهرا اصفهان

فضیلت و خواص سوره حج

فضیلت و خواص سوره حج

سلام و احترام خدمت کاربران محترم سایت پرچم الزهرا (س).امروز در خدمتتون هستم با مطالبی مذهبی در خصوص خواص یکی دیگر از سوره های کلام الله مجید بنام سوره حج.امیدوام این مطلب برای شما مفید باشه و در زمان قرائت این سوره ما را هم دعا بفرمایید.

حج،بیست و دومین سوره قرآن است كه مدنی و 78 آیه دارد.از پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر كس سوره حج را قرائت كند مانند آن است كه حج و عمره ای به جا آورده و به تعداد كسانی كه در گذشته و آینده، حج و عمره گزارده اند، ثواب به او داده خواهد شد.
از جمله آثار و بركات این سوره روزی شدن حج و زیارت حرمین شریفین است.
امام صادق علیه السلام فرموده است: هر كس هر سه روز، یک بار سوره حج را تلاوت نماید، در همان سال به زیارت خانه خدا نایل خواهد شد و اگر در سفر حج از دنیا برود، وارد بهشت خواهد شد. راوی می گوید به امام عرض كردم: اگر فرد، مخالف ما و عقاید ما باشد نیز همین فضیلت را دارد؟ امام فرمود: در بعضی از عذاب ها به او تخفیف داده می شود.

آثار و بركات سوره

1) در برخورد با ستمگران
اگر سوره حج را بنویسند و پس از شستن از آن آب بر جایگاه سلطان و حاكم ستمگری بپاشند، حكومت او به اذن خدا از بین خواهد رفت. مرحوم كفعمی نیز در كتابش آورده است: اگر آب حاصل از شستن نوشته سوره حج را بر جایگاه والی یا قاضی بیدادگری بریزند، قدرتش از او گرفته می شود.
2) اطلاع از نتیجه كار
جهت اطلاع از عواقب كارها 201 بار این آیه را بخواند و بخوابد: «الم تعلم ان الله یعلم…(تا) علی الله یسیر».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!